Macska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macska

Játék a harmadik világháborúban - a kiképzőtelepeken, és a csatamezőn...
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Top posters
Jessica Tailor
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Sophie Calliope Fazekas
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Kalandmester
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Solane Telekdi
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Tara Lynn Neszmelyi
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Zahra Rashid
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Amythia Blackswan
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Tomas Janicsak
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Loretta Pataki
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Hajnalka Farago
Dobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió HatterkeDobókocka, szájbarágós verzió Hatterke 
Most active topics
Udvar
Tiszti épület
Pontigénylés
Kantin
Lányok hálóterme
Fiúk hálóterme
Dobókocka, szájbarágós verzió
Igazolás
Nem lehetne mégis...?
Harcrendszer
Legutóbbi témák
» Pontigénylés
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Feb. 12, 2013 6:59 am by Kalandmester

» Kvízek kitöltése
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Jan. 09, 2013 5:17 am by Kalandmester

» 7. fejezet - A légierő felépítése
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:21 am by Kalandmester

» 6. fejezet - A front katonái
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:20 am by Kalandmester

» 5. fejezet - A Biotrin és Fájdalomnövelő
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:19 am by Kalandmester

» 4. fejezet - A kiképzési programok
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:18 am by Kalandmester

» 3. fejezet - Magyarország katonai bázisai
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:16 am by Kalandmester

» 2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:15 am by Kalandmester

» 1. fejezet - Az órarendről bővebben
Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:13 am by Kalandmester

Szerepjátékok - Válogass kedvedre!

 

 Dobókocka, szájbarágós verzió

Go down 
SzerzőÜzenet
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 2:14 am

A vörös posztó azok számára, akik még nem használták.

Máris megmutatom, hogyan működik.


A hozzászólást Kalandmester összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 11, 2012 6:15 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 2:17 am

Most dobok egyet, kettő kockával. Lent, a hozzászólás beküldése alatt van egy olyan felirat, hogy "Dobókocka." Ez alapvetően egy - jelecskén áll, át kell állítani arra, hogy "Dobókocka". Mellette közvetlenül látsz egy olyan feliratot, hogy Dice rolls. Ez azt jelenti, hogy hány dobást kívánsz tenni.
Én most kettőt, mivel az egyben semmi érdekesség nincs. Szóval fogom azt az alapértelmezett 1-est, és átírom 2-esre.
Majd semmi mást nem csinálok, mint megnyomom a hozzászólásom alatti "Send" gombot.


A hozzászólást Kalandmester összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 26, 2012 3:05 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 2:17 am

The member 'Kalandmester' has done the following action : Dobókocka

'Dobókocka' :
Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas
Result :
Dobókocka, szájbarágós verzió 4 Dobókocka, szájbarágós verzió 3
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 2:22 am

Mint fentebb láthatod, megtörtént a dobás.
Ezúttal két kockát használtam, és a Kalandmester megmutatta az értékét. Ha te fogsz dobni, akkor is a Kalandmester fogja megmutatni az értékét, ezen ne lepődj meg.

A 4-es és a 3-as dobás nem is rossz, tudok rosszabbat is, meg jobbat is, de ilyeneket te is tudsz. Összesen 12 oldala van a kockának. Alapvetően az a jó, minél kisebbet dobsz.

Most használjuk egy kicsit a fantáziánkat.

Tegyük fel, hogy én egy újonc vagyok, az akadálypályán állok, sikeresen eljutottam egy olyan akadályig, ahol nem pusztán egy, hanem három tulajdonságomra is dobnom kell. Mondjuk az Ügyességre - ez nálam legyen 7-es érték, az Erőre - ez, teszem azt 4-es, valamint az Akaraterőre - ez mondjuk 6-os.
A pályánál le voltak írva a szintek. Ez az akadály ügyességre 2-es, erőre 3-as, akaraterőre -1-es szintű.

Dobok, ezúttal három kockával, utána pedig megmondom nektek, hogyan sikerült.
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 2:22 am

The member 'Kalandmester' has done the following action : Dobókocka

'Dobókocka' :
Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas
Result :
Dobókocka, szájbarágós verzió 9 Dobókocka, szájbarágós verzió 2 Dobókocka, szájbarágós verzió 11
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 2:30 am

Nem megmondtam, hogy tudok rosszabbat dobni?

A képlet a következő:

Alap tulajdonságpont + szint - dobás értéke.


Vagyis, az ügyességnél (7-es alap):

7+ 2 - 9 = 0.
A 0 már bukást jelent, úgyhogy nem is kellene tovább számolgatnom, elvégre elügyetlenkedtem a pályát, és a parancsnok biztosan a sor végére küld.


De lássuk az erőt (4-es alap):

4 + 3 - 2 = 5.
Ha ez lett volna a dobásom értéke az ügyességnél, akkor az nagyon jó lenne, bár így se rossz önmagában (igaz, már nem sokat ér sajnos.) Ugyanis hármas feletti összegnél már sikerült "megdobnom" a pályát, vagyis lazán átmentem, még csak időt sem vesztettem rajta.
(1-2-3-as értékekkel sikerül ugyan végigvergődni az akadálypályán, de időt is veszítesz vele.)


Csakhogy ez a fránya kalandmester kért egy akaraterő próbát is, amelyre az alapom 6-os.

6 - 1 - 11 = -6
Ez bizony nagyon minusz. Akadálypályánál ilyenkor még azon is elgondolkodik a karakter, hogy feladja az egész programot, és hazamegy, vagy ha oda nem is, akkor legalább el a Jupiter programig.

Lényegében ennyi. A továbbiakban lehet kísérletezni a dobálózással, valamint kérdezni, ha valamit még mindig nem értesz ezzel kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Okt. 09, 2012 4:48 am

Nos, ismét egy friss hír a dobókockával kapcsolatban. Ez most szóljon a haladóknak, azoknak, akik már megtanultak dobni az első módszerrel: a fórum fejlesztései között található egy másik is, amely egy kicsit másképp kezeli a dolgot.

A következőképpen:

Mindenki színezett már hozzászólást, úgyhogy a szerkesztősáv ismert előttetek. Az ott megtalálható ikonok között van egy dobókocka-forma is.
Segítek: az utolsó előtti ikon, ha a Tag-ek lezárását nem számoljuk. Vagyis egy féldominón hat darab piros petty. Mintha a dobókocka 6-os számát jelölné, a klasszikus ábrázolással, amelyet egy hat éven aluli csemete is meg tud számolni.

Megvan? Csodálkoznék, ha nem lenne Smile

Szóval, a teendő baromi egyszerű. Rákattintasz erre a kockára, ekkor ő legördülő-sávban kiadja azt a szöveget, hogy "Dobókocka." Erre rákattintasz. Ekkor megjelenik egy kód a hozzászólásodban, amibe TILOS belenyúlni. Nem írsz közé, nem nyomsz bele entert, nem törölsz ki semmit belőle. A kód a következőképp néz ki: (roll="Dobókocka")(/roll) Ide én normális zárójelet írtam, természetesen kódban szögletes zárójellel jelöli, minden más stimmel. Íme, egy dobás, egy kockával.

Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 9

És hogy mi az értelme?

Nem kaptál új hozzászólást a kalandmestertől. Természetesen a hozzászólás írása alatt nem látod az értéket, csak azok után, hogy beküldted a reagot. Ez amolyan reag-spórolás is lehet, de ha az előző verziót használod, akkor úgyis csak a Kalandmester hozzászólásainak számát növeled, nem a sajátodét. Smile

Egy hozzászólásban többször is dobhatsz. Ugyanakkor, egy akadálypályánál, ha két értékre is dobni kell, akkor beírhatod a következőképpen, csak hogy egy példát említsek:

ERŐ: (roll="Dobókocka")(/roll)

ÜGYESSÉG: (roll="Dobókocka")(/roll)

És ez a következőképpen fog kinézni, ha a szögletes zárójeleket használtad:

ERŐ:
Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 3

ÜGYESSÉG:
Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 7

Haladóknak: ha ismered a kódot, és rááll a kezed, nem muszáj a szerkesztősávban nyomkodni, beírhatod kézzel is a fenti kódot. Persze szögletes zárójellel.

Profiknak: A hozzászólásodon belül megadhatod, hogy hogyan reagál a karakter feltéve, hogy sikeres lesz a dobás, vagy bukott. A következőre gondolok:
Adott egy szituáció, amelyben épp közölték veled, hogy büntetést kapsz. Akaraterő-próbát kell dobnod. A reagod valahogy így fog kinézni, ha vállalalkozó szellemű vagy.
Idézet :

A francba. A francba. A francba. Nem hittem volna, hogy ez az átkozott Roberts már ilyen apróságért is büntetésre ítél. Ráadásul hármas büntetésre! Ránéztem az állványra, amely ott állt az udvar közepén, majd találkozott a tekintetem a társammal is. Nyeltem egyet, próbálva összeszedni magam.

AKARATERŐ:
Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 4

Siker esetén: Ledobtam magamról a zubbonyt és a nadrágot, úgyhogy csak a piros alsóruhám volt rajtam. Álltam elébe, bármi történjék.

Bukás esetén: Megráztam a fejem. - Ez nem fog menni, uram - mondtam lemondóan.

Na, ez aztán tényleg reagspórolás Smile Nem muszáj használni, csak egy ötlet. És szabad a bejárás ebbe a topicba, mondjátok, hogy tetszik ez utóbbi ötlet? Lehet próbálkozni a reagokkal...
A dobás értékéről: amíg nem játszunk húsz-harmincan egy játékot, addig a kiképződ minden esetben tudni fogja, hogy sikerült-e neked a dobás. Lehet, hogy előbb kiszámolja, mint te Smile
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeKedd Okt. 16, 2012 10:15 am

Információ update:

A kódolós megoldással, meg azzal, hogy megnyomod a dobókocka ikonját, nem feltétlenül 1 dobást lehet tenni. Ha a helyzet úgy kívánja, lehet abból kettő is, vagy még több.
A trükk annyi, hogy a (roll="Dobókocka")(/roll) kódban, mely alapesetben kapcsos zárójeles, bele kell írni egy számot.
Így: (roll="Dobókocka")2(/roll)

Az eredmény pedig két dobás lesz, a következőképpen néz ki:
Kalandmester carried out 2 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 10 , Dobókocka, szájbarágós verzió 8

Vagy három:
Kalandmester carried out 3 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 7 , Dobókocka, szájbarágós verzió 4 , Dobókocka, szájbarágós verzió 7

Vagy amennyit akarsz:
Kalandmester carried out 20 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Dobas (Dobókocka.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió 9 , Dobókocka, szájbarágós verzió 4 , Dobókocka, szájbarágós verzió 11 , Dobókocka, szájbarágós verzió 11 , Dobókocka, szájbarágós verzió 2 , Dobókocka, szájbarágós verzió 3 , Dobókocka, szájbarágós verzió 9 , Dobókocka, szájbarágós verzió 2 , Dobókocka, szájbarágós verzió 11 , Dobókocka, szájbarágós verzió 9 , Dobókocka, szájbarágós verzió 5 , Dobókocka, szájbarágós verzió 1 , Dobókocka, szájbarágós verzió 3 , Dobókocka, szájbarágós verzió 2 , Dobókocka, szájbarágós verzió 6 , Dobókocka, szájbarágós verzió 6 , Dobókocka, szájbarágós verzió 3 , Dobókocka, szájbarágós verzió 11 , Dobókocka, szájbarágós verzió 3 , Dobókocka, szájbarágós verzió 4

Egyszerű és nagyszerű!
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Kalandmester
Admin
Kalandmester


Hozzászólások száma : 629
Join date : 2012. Sep. 23.

Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitimeCsüt. Okt. 25, 2012 1:50 am

És egy újabb fejlesztés keretében immár nem csak 1 féle dobókockával lehet dobni, hanem 5-tel. Van egy, amely a "Dobókocka" nevet viseli továbbra is, ez arra van, hogy akkor, ha a dobásra való utasításkor nem hangzik el, hogy mire dobsz, ezt kell használni. Minden más esetben ezúttal a tulajdonságok saját kockáit tessék megszelídíteni, és magatok számára is hasznosítani. Nem olyan bonyolult.

Lássuk, én most dobok minden tulajdonságra, hogy lássátok, mire számíthattok.

Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Ugyes (Ügyesség.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió U7
Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Ero (Erő.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió E1
Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Akaratero (Akaraterő.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió A1
Kalandmester carried out 1 launched of one Dobókocka, szájbarágós verzió Erzekeles (Érzékelés.) :
Dobókocka, szájbarágós verzió Z11
Vissza az elejére Go down
http://macskakikepzes.uw.hu/index.html
Ajánlott tartalom





Dobókocka, szájbarágós verzió Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dobókocka, szájbarágós verzió   Dobókocka, szájbarágós verzió Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dobókocka, szájbarágós verzió
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Macska :: Tudakozó :: Kapcsolatfelvétel-
Ugrás: