Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játék a harmadik világháborúban - a kiképzőtelepeken, és a csatamezőn...

Automatikus bejelentkezés:
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Top posters
Jessica Tailor
2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Hatterke2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Hatterke2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Hatterke
» Pontigénylés
2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Icon_minitimeKedd Feb. 12, 2013 6:59 am by Kalandmester

» Kvízek kitöltése
2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Icon_minitimeSzer. Jan. 09, 2013 5:17 am by Kalandmester

» 7. fejezet - A légierő felépítése
2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:21 am by Kalandmester

2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Empty
TémanyitásTárgy: 2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei    2. fejezet - A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei  Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 9:15 am

2. fejezet

A harmadik világháború frontkatonáinak fegyverei

A Biotrinnek köszönhetően a harmadik világháborúban már kevésbé hatékonyak az ezelőtt megszokott fegyverek és robbanószerek, ezért a kutatók új gyilkolási módszereket fejlesztettek ki. Európai oldalon a kiképzés három hónapig tart, amelyben a lehető legalaposabban készítik fel a katonákat ezen módszerek használatára, míg az oroszoknál mindössze két hetet vesz igénybe, az afrikai fronton pedig másfél hónapot, amelyben a karddal és a fájdalomnövelővel való megismerkedés a cél.

A fronton, a gyalogos katonák általánosan mindössze két fegyvertípust használnak: pisztolyt és kardot. A kard egy 120 centiméter hosszú, vékony, kétélű acélpenge, egyszerű markolattal, tíz centiméter átmérőjű ütközővel. A penge nyílegyenes, vágásra és szúrásra egyaránt alkalmas. Súlyelosztása ideális: megfelelően forgatva a penge továbbviszi a lendületet, külön erő kell hozzá, hogy a kardforgató megállítsa. A kard súlya három és fél kilogramm, amely a rövidkardokhoz teszi hasonlatossá. Az orosz fél kardja ennél két kilogrammal nehezebb.

Egy tisztán kardos összecsapásban egy európai katonának tízszer nagyobb esélye van orosz ellenfelénél, nem csak a kardunk jobb minősége miatt, de az átlagos előképzettségünk miatt is. A háborúban ez a legfontosabb fegyver: minden más eszköz bevetése bizonytalan eredményt hoz, a karddal viszont precízen és pontosan lehet ölni. Ugyanakkor veszélyes is, hiszen csak testközelből működik.

A második legfontosabb fegyverünk a fájdalomnövelő. Egy összecsapáson jellemzően ez kerül először előtérbe. A pisztolyban 18 fájdalomnövelő golyó fér el, egy katonánál három másodperces időközönként hat a golyó. Ugyanakkor, ha a tizennyolcadik golyó is megfelelő hatásfokkal éri el, akkor az illető szervezete akkor is sokkhatásként értékeli ezt, ha megfelelő kiképzést kapott. Nagyon ritka, hogy tizennyolc golyó kellene egy-egy katona számára. Az oroszokat általában három, esetleg négy golyóra készítik fel, az afrikaiakat nyolc-tízre. Az európai katonák szempontjából viszont már korántsem ennyire egyértelmű a helyzet, az eltérő kiképzési programok miatt. A legerősebb, az Orion program nyolc golyó elviselésére készít fel általánosan, a leggyengébb, a Merkúr program mindössze négyre.

A fájdalomnövelő pisztoly vízben használhatatlan, elsütni csak egyszer lehet vizes közegben, utána a fegyver beragad. Ilyenkor is szükség van a cső vízhatlan lezárására a lövés előtt. Megfelelően lezárva viszont korlátlan ideig, és háromszáz méteres mélységig szállítható víz alatt. A pisztolyt gyors és könnyű újratölteni: megfelelő gyakorlattal ez a művelet egy másodperc alatt kivitelezhető.

A harmadik fontos fegyver a gyalogság kezében a fájdalomnövelő ellenszerét tartalmazó "ezüstpisztoly". Ez a valóban világosszürke, ezüstszínre emlékeztető pisztoly hosszabb és nehezebb társánál. Mindössze tizenöt golyó fér bele, a töltényei nagyobbak a fájdalomnövelőjénél, és lassabban is oldódnak annál. Míg a fájdalomnövelő a másodperc törtrésze alatt feloldódik, ennek öt másodperc kell a becsapódástól számítva, mire hatni kezd. Egy golyó ellenszerül szolgál tizennyolc fájdalomnövelőre. Mindkét pisztoly lassú, a lövedék nem lépi át a hangsebességet, ugyanakkor a golyók borítása gyengének számít, a könnyebb feloldódás érdekében. Hangtompító mindkét esetben használható, ugyanakkor még nehezebbé teszi a fegyvereket.

A gyalogság a fronton ritkán találkozik nehéztüzérséggel, és sajnálatos módon ez esetekben sincsen rá megfelelően felkészülve. A tankok, gépágyúk ellen gyalogos katonáink nem tudnak védekezni, ugyanakkor gyakran az ő hátuk mögött is megtalálható néhány hasonló szerkezet, amely segít megsemmisíteni ezeket. Ugyanakkor, a háború jelenlegi állásáig még nem volt rá példa, hogy nehéztüzérség döntött volna el egy csatát.

Az afrikai fronton kisebb robbanószerek is előfordulnak. Ezek ritkán alkalmasak emberi életek kioltására, az afrikai seregek mégis előszeretettel használnak kézigránátot és vállról indítható rakétákat. Hadseregünk ellátásában csak a legkivételesebb esetekben, külön kérvényezés után szerepel ilyesmi, holott ezen fegyverek a nehéztüzérség ellen is alkalmasak lehetnének.

Akármilyen felkészültek legyenek is katonáink, akármilyen kiképzést is kapjanak, bármilyen földön bohóckodó ütközetet szétkerget egy tüzérségi helikopter gépágyúja.